Wojciech Staroniewicz - North Park (CD)-12409

Wojciech Staroniewicz - North Park (CD)

Allegro Records
Kategoria: plyty-cd
5901157049360
Ostatnie sztuki w magazynie
40,00 zł

tag_faces 8 punktów w Programie Lojalnościowym

 

Pod względem stylistycznym jest to pewnego rodzaju kontynuacja muzyki zawartej na wcześniejszym albumie Wojciecha Staroniewicza „Alternations”, nagranym z udziałem między innymi Leszka Możdżera i Sławka Jaskułke.
„North Park” zawiera jednak większą dozę zadumy. A może to właśnie nastrój Sopotu poza sezonem? Delikatne brzmienie wibrafonu Dominika Bukowskiego i sonorystyczne akcje Erika Johannessena wzmacniają to wrażenie. Jednak myliłby się ktoś, kto by sądził, że „North Park” to w całości muzyka nastrojowo-balladowa. Staroniewicz, tak jak na poprzednich autorskich albumach, serwuje słuchaczowi solidną porcję rasowego, energetycznego jazzu, operując całą gamą często zupełnie skrajnych środków wyrazu.
Wysoką jakość nagrania zapewniło, jakby wyizolowane z rzeczywistości, położone w górach studio Monochrom. Tylko tam, jak twierdzi Staroniewicz, możliwe było oderwanie się od szumu informacyjnego, od codzienności i całkowite skupienie na jednym - na muzyce.

Muzycy:
Wojciech Staroniewicz: tenor and soprano saxophones
Erik Johannessen: trombone
Dominik Bukowski: vibraphone
Paweł Urowski: double bass
Przemysław Jarosz: drums

1. North Park
2. Max Power
3. Floating
4. Basic Needs
5. Double Schuffle
6. Don't Kiss My Jacket
7. Fit Society
8. Dogs On Tour

Brak opini

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).