Marek Jakubowski Quartet - Colors (CD)-12410

Marek Jakubowski Quartet - Colors (CD)

Allegro Records
Kategoria: plyty-cd
5901157049377
Ostatnie sztuki w magazynie
40,00 zł

tag_faces 8 punktów w Programie Lojalnościowym

 

"Colors" to kolejny, już trzeci autorski album Marka Jakubowskiego, perkusisty, kompozytora i edukatora jazzu. Po pierwszych bardzo ciepło przyjętych płytach jego tria, lider zdecydował się nagrać swój najnowszy projekt w kwartecie. Tym razem do współpracy zaprosił niezwykle utalentowanych młodych muzyków, dobrze znanych nie tylko na poznańskiej scenie jazzowej. Są to: Marek Konarski - saksofony, Jacek Szwaj - fortepian i Damian Kostka - kontrabas.
Płyta zawiera 10 utworów skomponowanych przez Jakubowskiego, zatytułowanych nazwami poszczególnych kolorów. Kompozycje te są utrzymane w bardzo różnych nastrojach i klimatach. Sprawiają wrażenie, jakby odzwierciedlały osobiste postrzeganie świata oraz jego wielobarwną kolorystykę.
Muzycy kwartetu znakomicie dopasowali się do tej konwencji i swoją sugestywną grą stworzyli osobliwy, pełen niespodzianek, obraz. Do namalowania tego dzieła użyli bogatej palety barw i środków: od intrygujących dynamicznych rytmów w różnorodnym metrum, poprzez melancholijne klimaty, impresjonistyczne harmonie, do łagodnych melodii, przestrzeni, spokoju i ciszy...
Skutkiem różnorodnych inspiracji powstał eklektyczny, a zarazem pełen uroku album, wykonany z wielką starannością i dbałością o szczegóły.
Płyta "Colors" brzmi bardzo atrakcyjnie i polecam ją nie tylko fanom jazzu.
Zbigniew Wrombel.

Muzycy:
Marek Konarski - saksofon
Jacek Szwaj - pianino
Damian Kostka - kontrabas
Marek Jakubowski - perkusja 

Lista utworów:
Black
Green
Blue
Beige
Grey
Brown
Purple
White
Red
Rusty

Brak opini

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).