Marcin Janek Extradition Quintet - Movin'o (CD)-13733

Marcin Janek Extradition Quintet - Movin'o (CD)

Allegro Records
Kategoria: plyty-cd
ALLEGRO 042
Ostatnie sztuki w magazynie
40,00 zł


 

Marcin Janek Extradition Quintet to zespół, który dał się już poznać publiczności jazzowej od najlepszej strony. Jako laureat festiwalu Jazz nad Odrą czy Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, chwycił wiatr w żagle i nagrał pierwszą płytę, zatytułowaną „Movin’ on”. To amerykańskie hasło mówiące o tym, by nie marnować czasu, zostawić to, co było za plecami i ruszać przed siebie, idealnie koresponduje z niczym niepowstrzymaną energią grupy.
Za kompozycje znajdujące się na albumie odpowiada lider zespołu – Marcin Janek. W jego twórczości i sposobie grania słychać zafascynowanie duchowością i wolnością, czyli tym, co jest tak dla jazzu ważne, a współcześnie często porzucane na rzecz logiki i zamkniętych form. Nie znaczy to jednak, że płyta jest pełna chaosu – tytuły poszczególnych utworów naprowadzą słuchacza na historie, o których zespół toczy swoją muzyczną narrację. Ta zaś brzmi nietuzinkowo za sprawą niezwykle ciekawych muzyków młodego pokolenia, którzy tworzą Extradition Quintet. W sekcji rytmicznej usłyszeć można Maksa Krefta, Pawła Urowskiego i Dominika Kisiela, zaś sekcję melodyczną tworzą Piotr Szlempo i -  lider - Marcin Janek. Te pięć osobowości tworzy razem niezwykłą muzykę – dynamiczną, charyzmatyczną, czasem liryczną, często bardzo energetyczną. Muzykę, do której chce się wracać. W tytułowym utworze do kwintetu dołącza czołowy polski saksofonista Wojciech Staroniewicz, co potęguje dawkę niezwykłych doznań.
Piękny obraz na płytę namalowała Izabela Gabryszak, a za cover design odpowiedzialny jest Adam Dereszkiewicz. (Wydawca)

1. Ayat  7:44
2. Moovin’ on  6:55
3. One Day  7:06
4. New solution  7:35
5. Digger  9:18
6. Asia  7:33
7. Mujrimun  11:12

Wykonawcy:
Marcin Janek – soprano & tenor saxophones, flute
Piotr Szlempo – trumpet,  flugerhorn
Dominik Kisiel – piano
Paweł Urowski – bass
gościnnie:
Wojciech Staroniewicz - tenor saxophone

Brak opini

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).