Paweł Mańka Semiotic Quintet - Kubizm (CD)-13730

Paweł Mańka Semiotic Quintet - Kubizm (CD)

JSR
Kategoria: plyty-cd
SJ055
Ostatnie sztuki w magazynie
44,00 zł

tag_faces 9 punktów w Programie Lojalnościowym

 

Debiutancki album niesamowitej grupy gitarzysty Pawła Mańki, który premierę miał 11 lipca 2021 roku podczas festiwalu Warsaw Summer Jazz Days w warszawskim Klubie Stodoła.
Paweł Mańka Semiotic Quintet powstał w roku 2018 w Katowicach. Brzmienie zespołu łączy koncepcje współczesnych kompozytorów klasycznych z wolnością i językiem rytmicznym jazzu. Repertuar grupy składa się z kompozycji lidera, w których gęste, wielowarstwowe, ściśle zapisane struktury kontrastują ze spontaniczną lub selektywnie powściągliwą improwizacją. Nazwa odnosi się do semiotyki – ogólnej teorii znaków. Znaki stanowią podstawę komunikacji, która z kolei jest kluczowym aspektem muzyki improwizowanej.
W roku 2020 Paweł Mańka Semiotic Quintet został laureatem najbardziej prestiżowych polskich konkursów zespołów jazzowych - Jazz Juniors i Jazz Nad Odrą, a na początku roku 2021 także programu Jazzowy Debiut Fonograficzny 2021 organizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Paweł Mańka – kompozytor, aranżer i gitarzysta jazzowy ur. w roku 1996; stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Młoda Polska, absolwent klasy gitary jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz student kompozycji w Syddansk Musikkonservatorium w Odense.

1. Dualizm  7:57
2. Motif No. 4  4:56
3. Kubizm I  5:11
4. Kubizm II  1:46
5. Kubizm III  2:55
6. Four Sides  5:59
7. Prokrastynacja  7:17
8. Dodekafonia  2:40
9. Hidden Path  7:31

Wykonawcy:
Paweł Mańka - guitar
Robert Wypasek - tenor saxophone
Franciszek Raczkowski - piano
Piotr Narajowski - double bass
Stefan Raczkowski - drums

Brak opini

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).