Paweł Pudło - Elements (LP)-13495

Paweł Pudło - Elements (LP)

Jazz Sound
Kategoria: winyle
NSP2021102
Ostatnie sztuki w magazynie
76,00 zł


 

Płyta winylowa, Paweł Pudło - Elements, Neural Sonic Productions,2021
Premiera płyty 23.04.2021

"Jak brzmi ujarzmienie ognia, rój dronów i co mają wspólnego ze sobą niewolnictwo, rewolucja przemysłowa czy sztuczna inteligencja? Jaka przyszłość czeka ludzkość i czy przetrwa w tak silnie przekształconym świecie, pomiędzy cyfrowym złudzeniem a realnymi problemami, jak nadmiar odpadów?
Symfonia "Elements" ("Żywioły") autorstwa Pawła Pudło, to przedsięwzięcie o dużej skali. Kompozytor stworzył dzieło pełne, w którym muzyka opisuje świat i jego historię. Autor zabiera słuchaczy w 60 minutową podróż muzyczna opowiadającą o historii człowieka, od początków współistnienia z przyrodą, przez wynalazki technologiczne, aż po zagubienie w świecie cyfrowym. Język muzyczny zastosowany przez kompozytora, to orkiestra symfoniczna, chóry śpiewające w językach suahili i po łacinie oraz instrumenty etniczne i elektroniczne.
Płyta jest przesłaniem prośrodowiskowym i epickim kompozycyjnie dziełem. Wstęp do płyty napisany został przez polskiego fizyka i dziennikarza klimatycznego Marcina Popkiewicza (nawołującego do zerowej emisji CO2 do 2050 roku) oraz Marię Andrzejewską - dyrektor polskiego Centrum UNEP – GRID (Program środowiskowy ONZ). Książeczka płyty CD zawiera grafiki stworzone przez samego kompozytora, które opisują w formie plastycznej każdą z części tej niezwykłej symfonii.
"Elements" to inspiracja do refleksji nad nami i odpowiedzialnością za następne pokolenia. To symfonia dla przyszłości naszej planety."
Opis pochodzi od wydawcy

Strona A
1. The Rock (3:42)
2. The Tribe (5:05)
3. Earthquake (3:12)
4. Ocean Surface (3:58)
5. From the Sky (2:46)
6. Abyss (3:23)
Strona B
1. Volt (3:41)
2. Dome of the World (2:39)
3. Technopolis (3:04)
4. Artificial Mind (2:32)
5. Swarm of Drones (2:22)
6. In Flames (5:02)

Brak opini

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).